WIG20 nieśmiało w górę

KZ
opublikowano: 25-11-2010, 10:14

W pierwszej godzinie sesji wzrosty notowań indeksu największych spółek były symboliczne. Ciekawiej jest poza czołową dwudziestką, gdzie wyróżniają się m.in. Tauron i DGA.

Tauron zyskuje dzięki kolejnej pozytywnej rekomendacji, tym razem od analityków DM BOŚ. Wyceniają oni walory koncernu na 8,11 zł. To ponad 20 proc. wiecej, niż obecny kurs.

Spadają notowania DGA. „Parkiet” pisze, że udziałowcy spółki Braster nie mogą dogadać się w sprawie solidarnego dokapitalizowania firmy. Nie chodzi do dużą kwotę (1,2 mln zł), ale DGA najwyraźniej nie zamierza zwiększać udziału w projekcie ponad obecne 48,3 proc. przypomnijmy – to informacja o wpisie do rejestru produktów medycznych testera do wczesnego wykrywania raka piersi (pracuje nad nim Braster) rozgrzała kilka tygodni temu do czerwoności notowania DGA.

Nie zmienia się kurs Rafako. Resort skarbu wydłużył spółce do połowy grudnia wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu połowy udziałów w PAK i dwóch kopalniach węgla brunatnego. Rafako chce mieć więcej czasu na rozmowy z bankami w sprawie finansowania projektu.

Symbolicznie rośnie kurs Comarchu. Janusz Filipiak zdecydował się osobiście pokierować niemiecką spółką zależną Comarch Software und Beratung (dawny SoftM), która wciąż jest balastem dla wyników grupy.

Spadają notowania Cognora. Jutro rozegra się czwarty etap walnego spółki, które ma podjąć decyzję o wydzieleniu majątku dla inwestora. Jak pisze „Puls Biznesu”, rozmowy z Arcellor Mittal idą ponoć jak po grudzie, bo koncern wciąż obniża proponowaną cenę.

Wyraźnie zyskuje Apator. „Parkiet” pisze, że w przyszłym roku toruńska firma może przejąć dwie spółki zagraniczne i wydać na ten cel ponad 100 mln zł. Według prezesa Janusza Niedźwieckiego, czwarty kwartał ma być najlepszy w historii spółki zarówno pod względem obrotów, jak i zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane