WIG20 obronił wczorajszy dołek, po czym doszło do odbicia

(Artur Szymański)
opublikowano: 20-01-2005, 11:50

Zgodnie z oczekiwaniami, WIG20 zaliczył zjazd do wczorajszego dołka, ale nie pogłębił go. Zamiast tego odbił na 10 pkt w górę. Duzi inwestorzy stoczyli istną wojnę co obrazują gigantyczne obroty jak na tak wczesną porę dnia.

Zgodnie z oczekiwaniami, WIG20 zaliczył zjazd do wczorajszego dołka, ale nie pogłębił go. Zamiast tego odbił na 10 pkt w górę. Duzi inwestorzy stoczyli istną wojnę co obrazują gigantyczne obroty jak na tak wczesną porę dnia.

Widać wyraźnie, że byki nie zamierzają łatwo sprzedać skóry na poziomie długoterminowej linii trendu wzrostowego. To może skłaniać do umiarkowanego optymizmu tym bardziej, że gracze na rynku terminowym otwierają długie pozycje licząc na dalszy wzrost instrumentu bazowego.

Po półtorej godzinie sesji wartość handlu na rynku kasowym wyniosła aż 310 mln zł. Ponad 110 mln przypadło na PKO BP, od którego w największym stopniu zależeć będzie także dalszy przebieg sesji. Zgodnie z rynkiem zachowuje się PKN Orlen, nieco słabiej Telekomunikacja Polska, ale w jej przypadku obroty nie są specjalnie duże.

Względnie dobrze zachowują się banki. Poza wspomnianym PKO BP, rośnie kurs Pekao SA. Najlepiej wypada BPH odreagowujący dziś korekcyjnie wczorajszy głęboki spadek po wczorajszym ogłoszeniu upadłości Rafinerii Glimar, która według szacunków jest winna bankowi około 300 mln zł.

W drugiej połowie sesji na nastroje inwestorów wpłyną dane z USA o liczbie nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych (godz. 14.30), zaś o 16 wskaźniki wyprzedzające koniunktury za grudzień. Ważniejsze jednak będą w tym samym czasie publikowane przez GUS grudniowe dane o produkcji przemysłowej i cenach producentów. Ustawią one zamknięcie sesji oraz powinny wpłynąć na otwarcie piątkowych notowań. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / WIG20 obronił wczorajszy dołek, po czym doszło do odbicia