WIG20 odbija, ale bez impetu

Kamil Zatoński
opublikowano: 01-02-2011, 10:09

Po obiecującym otwarciu kupujacy trochę odpuścili, ale WIG20 po godzinie sesji wciąż utrzymywał się wyraźnie nad kreską. Skalą wzrostu wyróżniały się m.in. KGHM, Petrolinvest i Groclin.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 0,8 proc. do 2726 pkt. Byki nie poszły jednak za ciosem i indeks dość szybko oddał większość zysków. Po godzinie sesji wskaźnik wciąż utrzymywał się na poziomie powyżej wczorajszego zamknięcia.

Mocno drożeją akcje KGHM, którego zarząd przedstawił wczoraj oficjalną prognozę zysku za 2011 r. Górnicza spółka ma zarobić 8,34 mld zł.

Zapowiada się udana sesja dla spółek z portfela Ryszarda Krauze. Pertrolinvest zyskiwał nawet blisko 20 proc. po informacjach "PB", że firma jest już bardzo blisko dowiercenia się do dużych złóż ropy naftowej w Kazachstanie. 

Rosną też notowania Biotonu, którego prezes Sławomir Ziegert na łamach "PB" zapewnia, że spółka zrealizowała prognozy wyników za 2010 r. i do 15 marca podpisze umowę współpracy z Actavisem.

Drożeją też akcje Groclinu, który przedstawił prognozy wyników za IV kw. 2010 r. i pochwalił się umową z General Motors na dostawę tapicerki do nowego modelu Opla Astra. Notowania firmy systematycznie rosną już od dwóch tygodni (+30 proc.).

W górę idzie kurs Bakallandu. Jak ustalił "PB", spółka przejmuje producenta płatków śniadaniowych Pifo. Szczegóły będą znane dziś.

O ponad 3 proc. rośnie cena akcji Banku Millennium. W IV kw. 2010 r. bank wypracował aż 326 mln zł zysku netto, dużo więcej, niż oczekiwali analitycy (75 mln zł według PAP).

Lekko spada kurs Neuki. W "PB" zarząd spółki zapowiada restrukturyzację działu logistyki, co w ciągu trzech lat ma dać 27 mln zł oszczędności.

Spada kurs Polic. W "Parkiecie" Krzysztof Jałosiński, nowy prezes zakładów chemicznych, deklaruje chęć konsolidacji branży. Jako potencjalnych inwestorów w spółce widziałby np. Anwil czy Puławy, a może któregoś z graczy zagranicznych.

Symbolicznie zyskuje Forte, które dopięło zapowiadaną sprzedaż zakładów w Rosji i na Ukrainie. Na konto spółki trafi z tego tytułu ponad 50 mln zł.

Na NewConnect warto dziś zwrócić uwagę na notowania Infinity. Wczoraj NWZA spółki zdecydowało o m.in. zmianie nazwy, profilu działalności i wpuszczeniu do akcjonariatu nowego gracza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane