WIG20 opadł z sił

Kamil Zatoński
opublikowano: 24-05-2010, 10:18

Po wyraźnym wzroście na otwarciu sesji indeks blue chipów wytracił impet i w niewiele ponad godzinę oddał całość zysków. Mocniejsze są mWIG40 i sWIG80.

Na otwarciu sesji WIG20 wzrósł o 1,03 proc. do 2332,61 pkt. Po godzinie handlu zyski były już jednak symboliczne i trwało przeciąganie liny wokół poziomu z zamknięcia w piątek (2308 pkt.).

Większym wzięciem cieszyły się akcje średnich i małych spółek. MWIG40 rósł o godz. 10.15 o 1,4 proc., a sWIG80 o 0,84 proc.

Wśród największych spółek z GPW mocne wzrosty zaliczają BRE Bank i BZ WBK. Słabe są natomiast Getin i Asseco Poland.

Notowania PZU rosną o niespełna 1 proc. do ok. 340 zł.

Symbolicznie rośnie kurs PGNiG. „Rz” pisze, że pierwszy odwiert wykonany na obszarze pakistańskiej koncesji, należącej do spółki, potwierdził, że występują tam ślady gazu. Przedstawiciele spółki studzą jednak emocje i podkreślają, że na razie jest za wcześnie, by stwierdzić, czy uda się eksploatować złoże na skalę przemysłową.

Millennium DM obniżył rekomendację dla PKO BP do „neutralnie” z ceną docelową 41,60 zł. Kurs banku lekko rośnie do nieco ponad 39 zł.

O 1,2 proc. rosną notowania JW. Construction. Deweloper wszedł w joint venture z dwoma podmiotami, zarejestrowanymi na Cyprze. Cel: budowa we Wrocławiu obiektu hotelowo-apartamentowego z m.in. hotelem Hilton. Szacowana wartość przedsięwzięcia to 330 mln zł, a środki na udział we wkładzie własnym pochodzić będą zapewne z zapowiedzianej emisji obligacji. Początkowo część kapitału miała iść na zakup spółki drogowej, ale w „Parkiecie” Józef Wojciechowski, szef rady nadzorczej dewelopera, mówi że z powodu zbyt wysokie ryzyka transakcja nie dojdzie do skutku.

Sporo zyskują Police. Zarząd spółki wypowiedział zakładowy układ zbiorowy, co umożliwi drugą fazę restrukturyzacji i ma przynieść ok. 130 mln zł rocznych oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / WIG20 opadł z sił