WIG20 pikuje

GRA
18-02-2009, 10:15

Trwa ucieczka z GPW. Najsłabsze są banki. Kurs Dudy się uspokoił.

Znów najsłabsze są banki. To nadal efekt wczorajszej rekomendacji dla sektora agencji Moody's. Rekordowo tani jest PKO BP, który przebił już 20 zł za akcję. BRE traci 13 proc.  proc. Getin i BZ WBK tracą po 9 proc. Z WIG20 tylko Bioton zyskuje.

Przecena dotyka akcje ING BSK (-2 proc.), który podał dziś rano słabe wyniki kwartalne. Strata za IV kwartał wyniosła 130 mln zł. Negatywnie na wynik banku wpłynęła negatywna korekta ryzyka wynikająca z wyceny transakcji opcyjnych zawartych z klientami oraz bardzo wysokie odpisy na rezerwy (72 mln zł to rezerwy na ryzyko związane z transakcjami opcyjnymi).

Najgorzej na dzisiejszej sesji zachowują się walory AD Drągowskiego (należy jednak pamiętać, że akcje spółki maja minimalną płynność). Tanieją o 20 proc. Wczoraj spółka ogłosiła, że jej audytor utracił uprawnienia do badania sprawozdań finansowych.

Po dwudniowych dramatycznych spadkach, o 3 proc. odbijają wreszcie notowania Dudy. Tymczasem w dzisiejszych gazetach spółka już kolejny dzień z rzędu tłumaczy się z „wpadki” informacyjnej związanej z opcjami walutowymi.

Prawie 8 proc. zyskuje Sfinks, w którym dziś odbywa się walne zgromadzenie. Szykuje się na nim starcie o wpływy między Amrestem (-3 proc.), a Tomaszem Morawskim, byłym głównym akcjonariuszem.

- Na dzisiejszym walnym spółki z pewnością będzie gorąca atmosfera i pojawia się pytanie o intencje zarządu w sprawie ogłoszenia upadłości – przewiduje w dzisiejszym komentarzu Marcin Sójka, analityk DM PKO BP.

Ponad 1 proc. zyskują Police, którym wciąż nie udało się wybrać nowych władz spółki. Parkiet donosi, że rada wstrzymała do 24 lutego rozstrzygnięcie konkursu, w którym ma wyłonić prezesa i trzech członków zarządu. 

Na nieznacznym plusie jest też Ruch. O redukcjach zatrudnienia w spółce spekuluje dzisiejszy „Parkiet”. Z wyliczeń dziennika wynika, że zwolnionych może zostać nawet 480 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu