WIG20 zjechał pod kreskę

WST
30-10-2008, 09:38

Niestety doszło do gwałtownej zmiany tendencji na warszawskiej giełdzie. Z ponad 3-proc. wzrostu indeksu WIG20 nie pozostało już nic. O godzinie 10:00 wskaźnik krajowych blue chipów notował stratę rzędu 0,22 proc.

Obroty na kwadrans przed godziną 10-tą wynosiły ponad 330 mln zł.

Pogorszyły się również nastroje na zachodnioeuropejskich parkietach. Pod kreską znalazły się już giełdy w Londynie i Paryżu. Przed korektą broni się rynek we Frankfurcie.

Jaki będzie dzisiejszy finisz na Książęcej przesądzić zapewne mogą dane makro ze Stanów Zjednoczonych. Zdaniem wielu analityków od zaprezentowanych wartości może zależeć trend na parkietach w najbliższym czasie.

Szczególnie ważny będzie wstępny odczyt dynamiki PKB za trzeci kwartał (oczekiwany spadek o 0,1 proc.). Inwestorzy zwracać też będą uwagę na dane z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się zasiłek dla bezrobotnych ma obniżyć się symbolicznie o 5 tys. do 473 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / WIG20 zjechał pod kreskę