Czytasz dzięki

Williams: pełna odbudowa gospodarki USA za trzy lata

opublikowano: 30-09-2020, 09:18

John Williams, szef Fed w Nowym Jorku ocenia, że recesja spowodowana przez pandemię jest głębsza niż oczekiwano, a powrót gospodarki do pełnej siły może potrwać trzy lata, informuje Reuters.

Williams podkreślił, że bank centralny chciałby jak najszybszego jak to możliwe powrotu maksymalnego zatrudnienia. W jego ocenie, amerykańska gospodarka będzie znów mocna i bliska pełnego zatrudnienia „za około trzy lata”. Podkreślił jednocześnie, że jest wiele niepewności co do tego, co może zdarzyć się w tym okresie. Williams zwrócił uwagę, że amerykańska gospodarkę osłabia brak wsparcia fiskalnego.

John Williams, szef Fed z Nowego Jorku
fot. Bloomberg

- Uważam, że gospodarka jest na całkiem dobrej trajektorii, dlatego naprawdę ważne jest, czy jest więcej, czy mniej polityki fiskalnej, która mogłaby tą trajektorię zmienić – powiedział.

Szef Fed w Nowym Jorku podkreślił także, że pojawienie się w przyszłym roku szczepionki na koronawirusa będzie miało duże znaczenie dla poprawy nastrojów konsumentów i skłonienie ich do większej aktywności społecznej. Zaznaczył, że będzie potrzebne większe wsparcie fiskalne, aby pomóc konsumentom i biznesowi osiągnąć ten cel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane