Winterthur wreszcie ujawnił liczbę klientów

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 11-06-1999, 00:00

LINDA DLA BERNARDYNA: Ireneusz Łuszczewski, prezes Winterthur PTE, wykorzystał w reklamie Bogusława Lindę i jego słynną kwestię z filmu ,,PsyŐŐ. fot. Borys Skrzyński

Nie nastąpiła poprawa w przesyłaniu przez ZUS składek za kwiecień do otwartych funduszy emerytalnych.

Od ubiegłego tygodnia zakład przelał do OFE jedynie 500 tys. zł. Z ponad 156 mln zł wniesionych składek, do 10 czerwca fundusze otrzymały około 2,598 mln zł, za jedynie 36 935 uczestników.

ZUS przygotował już nowelizację rozporządzenia z 30 grudnia 1998 r., dotyczącego m.in. trybu rozliczania i wpłat składek do OFE. Nowela ma udrożnić system przesyłania pieniędzy. Kiedy to nastąpi — nie wiadomo. Tymczasem zbliża się termin wpływu kolejnej składki — za maj. Do 10 czerwca do ZUS wpłynęło 3 670 632 zgłoszeń klientów OFE, z czego zakład uwzględnił 3 615 727.

Już prawie 4 mln osób podjęły decyzję o przystąpieniu do OFE. Lider — Commercial Union OFE BPH CU WBK ma już ponad 1,14 mln klientów. Przy takim tempie, na koniec roku fundusz może ich mieć 2 mln. Drugi na rynku — OFE Nationale-Nederlanden ma 780 tys. klientów. OFE PZU Złota Jesień zwerbował ich 700 tys.

Nie wiadomo, do kogo należą dalsze pozycje. Do czwartego miejca przyznaje się fundusz AIG, który może mieć już około 400 tys. klientów. Jego przedstawiciele nie ujawniają jednak żadnych liczb.

Dobrze radzi sobie fundusz Norwich Union, który ma już 190 tys. członków. Zurich Solidarni OFE w końcu maja miał 180 tys. klientów. Liczba uczestników OFE Skarbiec Emerytura wynosi 159 tys.

Siódmym funduszem emerytalnym, który zdecydował się na ujawnienie liczby klientów, jest Winterthur. Fundusz ma już ponad 100 tys. uczestników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Winterthur wreszcie ujawnił liczbę klientów