Winterthur wygrał z nadzorem

GN
opublikowano: 22-01-2007, 00:00

Winterthur jest bliski przejęcia OFE Dom, bo sąd skarcił nadzorcę za blokowanie fuzji. Wcześniej zmieni nazwę na AXA.

Winterthur jest bliski przejęcia OFE Dom, bo sąd skarcił nadzorcę za blokowanie fuzji. Wcześniej zmieni nazwę na AXA.

W piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia PTE Dom przez PTE Winterthur. Co więcej — powiadomi Prezesa Rady Ministrów o dużych uchybieniach komisji.

— Podczas procedury doszło do rażącego naruszenia terminów oraz niedostatecznego udokumentowania procesu decyzyjnego — uzasadniła sędzia Maria Jagielska.

— Wyrok bardzo nas cieszy, choć takiego się spodziewaliśmy. Teraz liczymy na szybką decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (dawniej KNUiFE — przyp. red.) i myślę, że w ciągu kilku miesięcy zakończymy fuzję — mówi Kacper Niziołek z zarządu PTE Winterthur.

Spór trwa prawie 1,5 roku. KNUiFE twierdziła, że umowa dotyczy przejęcia spółki, a nie zarządzania OFE, więc nie może wydać decyzji. W końcu umorzyła postępowanie.

— Komisja nie zatwierdza umów, tylko wydaje zgodę na przejęcie zarządzania OFE. To przejęcie może być elementem przejęcia spółki — dowodził prof. Michał Kulesza reprezentujący PTE Winterthur.

Sąd się z tym zgodził.

— Umarzając postępowanie, nadzorca praktycznie uchylił się od merytorycznego rozpatrzenia sprawy — podsumowała sędzia Jagielska.

Przejęcie OFE Dom to nie jedyna duża zmiana, jaka szykuje się w spółce. Już wkrótce w związku z przejęciem grupy Winterthur przez AXA Group nastąpi zmiana nazwy funduszu emerytalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Winterthur wygrał z nadzorem