Wiosenne wyjazdy Polaków

opublikowano: 20-04-2016, 22:00

Królują jak zwykle europejskie city breaki, ale rośnie zainteresowanie dalekimi krajami, jak Tajlandia czy USA.

Z pytaniem o najnowsze trendy podróżnicze Polaków zwróciliśmy się do kilku działających w Polsce pośredników oferujących bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe. Odpowiedziały: Tripsta, Kayak, Trivago oraz linie lotnicze Air France i KLM.

Pierwszy boom wyjazdowy nastąpił — jak co roku — w okresie świąt wielkanocnych, które rodacy coraz częściej wykorzystują jako przedłużony pierwszy wiosenny weekend i ruszają na krótkie, najczęściej europejskie, wyprawy. Liderem wyjazdów wielkanocnych i zaplanowanych już wylotów na majówkę był — co zaskakujące — Amsterdam.

Popularny w Europie port przesiadkowy znalazł się w piątce najpopularniejszych rezerwacji u trzech na czterech pośredników. W serwisie Kayak znalazł się również na 1. miejscu najpopularniejszych rezerwacji hotelowych.

Utrzymała się także ubiegłoroczna popularność Barcelony jako lubianego przez Polaków miejsca na krótkie wiosenne wakacje. W tym roku do podróży zachęcają niższe ceny niż w 2015 r., a większa liczba promocji na loty dalekie i egzotyczne wsparła popularność wyjazdów do USA i Tajlandii.

— Z naszych statystyk wynika, że średnia cena biletu na długi weekend majowy jest 36 proc. niższa niż w całym okresie wiosennym — mówi Philipp Brinkmann, współzałożyciel i prezes Tripsta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane