Witkowski: MSP liczy na wysoką premię od inwestora Polmosu Białystok

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2005, 11:22

Ministerstwo Skarbu Państwa liczy, że do końca czerwca wybierze inwestora branżowego dla Polmosu Białystok, a wybrany inwestor zaoferuje za 61 proc. akcji spółki wysoką premię - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

Ministerstwo Skarbu Państwa liczy, że do końca czerwca wybierze inwestora branżowego dla Polmosu Białystok, a wybrany inwestor zaoferuje za 61 proc. akcji spółki wysoką premię - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

Oferty na kupno akcji Polmosu Białystok w drodze rokowań  złożyły: Polmos Lublin, Sobieski Dystrybucja i Central European Distribution Corporation. MSP w środę zdecydowało, że dalsze negocjacje w sprawie sprzedaży akcji Polmosu Białystok będą prowadzone równolegle z trzema inwestorami z krótkiej listy.

"Oferty w ramach rokowań są bardzo do siebie zbliżone i bardzo atrakcyjne, stąd decyzja o prowadzeniu rokowań równolegle z trzema podmiotami. Wszystkie trzy oferty są na zbliżonym poziomie cenowym" - powiedział dziennikarzom w czwartek wiceminister Witkowski.

Podtrzymał, że resort skarbu chce mieć ponad 1 mld zł z prywatyzacji Polmosu Białystok.

"Spodziewam się dużej premii od inwestora branżowego" - powiedział Witkowski.

MSP liczy, że po sprzedaży akcji inwestorowi branżowemu Polmos Białystok pozostanie jeszcze dłuższy czas na warszawskiej giełdzie.

"Inwestorzy branżowi są zainteresowani dokupowaniem akcji Polmosu na giełdzie, ale MSP oczekuje, że pozostawią oni Polmos na rynku giełdowym nie krócej niż rok, dwa lata" - powiedział Witkowski.

Zgodnie z harmonogramem, przez najbliższe dwa-trzy tygodnie potrwają rokowania równoległe. Po tym czasie oferenci dostaną tydzień, dwa tygodnie na złożenie poprawionych ofert cenowych.

MSP liczy również, że w ciągu miesiąca-dwóch Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmie stanowisko w sprawie tej transakcji.

"Liczymy, że do końca czerwca zostanie podpisana umowa sprzedaży 61 proc. Polmosu Białystok inwestorowi branżowemu" - powiedział Witkowski.

W czwartek akcje Polmosu Białystok zadebiutowały na warszawskiej giełdzie. O godz. 11.05 za jedną akcję spółki płacono 78,90 zł, o 1,4 proc. mniej niż wynosiła cena sprzedaży podczas niedawnej oferty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu