Władze Amsterdamu chcą chronić prostytutki

PAP
opublikowano: 25-06-2008, 12:39

Władze Amsterdamu przedstawiły w środę program, mający na celu ochronę osób uprawiających w mieście nierząd przed grupami przestępczymi, które parają się handlem żywym towarem.

Przewidziany na dwa lata projekt, na który przeznaczono 475 tysięcy euro, obejmuje pomoc dla prostytutek obojga płci chcących zmienić profesję.

Amsterdam walczy z przestępczością związaną z prostytucją. Zamknięto już setki witryn w tzw. dzielnicy czerwonych latarni, kontrolowanych przez handlarzy żywym towarem.

"Przede wszystkim chodzi o poprawę sytuacji osób prostytuujących się, żeby miały wolność wyboru i mniej były narażone na kontrolę ze strony handlarzy ludźmi" - powiedziała przedstawicielka władz miejskich Marijke Vos.

"Niezwykle ważne jest wzmocnienie ich znajomości prawa pracy i pomoc w zmianie zajęcia" - dodała.

Władze miasta szacują, że z nierządu utrzymuje się w Amsterdamie około 8 tysięcy kobiet i mężczyzn, z czego jedna czwarta pokazuje się w witrynach.

Prostytucja została zalegalizowana w Holandii w 2000 roku. W świetle prawa domy publiczne traktowane są jak zwykłe przedsiębiorstwa, a ich personel jak normalni pracownicy, mający prawo do ubezpieczenia i świadczeń zdrowotnych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Władze Amsterdamu chcą chronić prostytutki