Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na zakup 43 autobusów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 10:57

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg nieograniczony na zakup 43 autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej - poinformował w czwartek PAP rzecznik prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz.

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg nieograniczony na zakup 43 autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej - poinformował w czwartek PAP rzecznik prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz.

Ogłoszenie przetargowe ukazało się w środę w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. W czwartek ogłoszenie zamieścił dodatkowo na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, gdzie należy składać oferty. Termin składania ofert mija 19 grudnia 2005 r.

Będzie to jak dotąd największy jednorazowy zakup autobusów miejskich w Białymstoku. Autobusy mają być kupione w ramach projektu "Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku - etap I". Miasto realizuje go dzięki dofinansowaniu z UE w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

Cały projekt przewiduje zakup autobusów i modernizacje dróg w centrum miasta. Jego wartość to 71,1 mln  zł, z czego 42,6 mln zł to dofinansowanie z UE (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Na remonty dróg jest przeznaczonych 25 mln zł, reszta na zakup autobusów.

Autobusy mają być kupione na potrzeby trzech miejskich spółek komunikacyjnych, których pełnomocnikiem w przetargu jest prezydent Białegostoku.

Wartość zamówienia na zakup autobusów przekracza 5 mln euro. Jak napisano w ogłoszeniu przetargowym, miasto chce kupić autobusy w dwóch dostawach. Pierwsza dostawa ma obejmować 19 autobusów jednoczłonowych i 11 dwuczłonowych. Tego zakupu miasto chce dokonać w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z dostawcą. W drugiej dostawie ma być zakupionych 13 autobusów jednoczłonowych w terminie do 9 miesięcy od dnia podpisania umowy z dostawcą.

Miasto chce, by dostawca spełnił określone warunki gwarancyjne i serwisowe, przeszkolił mechaników. Jak napisano w ogłoszeniu przetargowym, 65 proc. w kryterium oceny ofert będzie stanowić cena, 30 proc. - warunki techniczne i koszty eksploatacji, 5 proc - oferowany okres gwarancji.

Oferty należy składać w Zarządzie Dróg i Transportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tam też udzielane są szczegółowe informacje o przetargu. Ogłoszenie o przetargu znajduje się także w Urzędzie Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane