Czytasz dzięki

Właściciel Pepco pozwany o 5 mld USD

opublikowano: 26-04-2018, 17:16
aktualizacja: 26-04-2018, 17:20

Południowoafrykański biznesmen Christo Wiese pozwał spółkę Steinhoff, właściciela m.in. Pepco, o 5 mld USD, donosi Reuters.

Wiese do niedawna był członkiem rady nadzorczej i największym akcjonariuszem Steinhoff. W grudniu zrezygnował ze stanowiska szefa rady nadzorczej spółki po ujawnieniu nieprawidłowości księgowych i załamaniu kursu jej akcji.

Christo Wiese
Zobacz więcej

Christo Wiese fot. Bloomberg

Wiese był zaangażowany w Steinhoff za pośrednictwem swojej firmy Titan Group. Obecnie wystąpiła ona o 59 mld randów z tytułu zasilenia w 2016 roku przez Wiesego kapitałem Steinhoff, aby spółka mogła sfinansować przejęcie amerykańskiego Mattress Firm. Roszczenie dotyczy także przejęcia przez Steinhoff należącego do Wiesego detalisty Pepkor w 2015 roku. Wiese i inni akcjonariusze Pepkor otrzymali wówczas jako częściową zapłatę akcje Steinhoff.

Steinhoff jest obecny w Polsce gdzie kontroluje dyskonty z tekstyliami Pepco (jest ich prawie 800), sieć meblową Abra, która ma ponad 100 sklepów, a także produkującą meble tapicerowane grupę Steinpol, która w Polsce ma osiem zakładów i zatrudnia ponad 3 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane