Właściciel tanich linii lotniczych pozwał Netflixa

opublikowano: 02-10-2018, 22:00

To nie będzie łatwy i oczywisty spór sądowy. EasyGroup, spółka stojąca za znanym Polakom tanim przewoźnikiem lotniczym EasyJet, pozwała firmę Netflix — poinformowała CNBC.

Nie podoba jej się jeden z seriali komediowych, emitowanych przez platformę streamingową — o tytule „Easy” (ang. łatwy). Zdaniem grupy, tytuł narusza jej prawa na rynku europejskim, związane z zarejestrowanym w urzędzie patentowym znakiem towarowym. Serial, w którym występują m.in. Orlando Bloom i Emily Ratajkowski, opowiada o perypetiach różnych par z Chicago, m.in. ich romasach. W przesłanym redakcji CNBC oświadczeniu Stelios Haji- Ioannou, założyciel Easy Group, oskarża Netfliksa o „arogancję” i zarzuca spółce, że nie zweryfikowała praw do posługiwania się nazwą „Easy” poza granicami USA.

Grupa EasyGroup skupia wiele podmiotów, które posługują się znakiem towarowym opartym na słowie „easy”, m.in. EasyGym, EasyCar i EasyJet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu