Wlk. Brytania: Honda zmniejsza produkcję o 10 proc.

PAP
opublikowano: 28-10-2008, 14:57

Z powodu spadku popytu, japoński koncern motoryzacyjny Honda zapowiedział we wtorek zmniejszenie produkcji w zakładach Swindon w płd. Anglii o ok. 10 proc. w okresie od grudnia 2008 do marca 2009 r.

Produkcja popularnego modelu civic będzie niższa o 22 tys. aut wobec zakładanego wcześniej rocznego planu produkcyjnego - 228 tys. pojazdów.

"Gospodarka europejska zwalnia i musimy dostosować poziom produkcji do niższego popytu" - powiedział mediom rzecznik koncernu Akemi Ando.

Obok modelu civic, Honda produkuje w Anglii również model CRV z napędem na cztery koła. Większość produkcji sprzedawana jest na brytyjskim rynku, część we Włoszech, Niemczech i Hiszpanii.

Decyzja nie pociąga za sobą redukcji zatrudnienia. Zakłady w Swindon (Wiltshire) zatrudniają 4,8 tys. osób.

Zapowiedź zmniejszenia produkcji zbiega się z opublikowaniem wyników finansowych Hondy za II. kw. br. wskazujących na spadek zysków o 41 proc.

W ub. tygodniu inny japoński koncern - Nissan - wskazując na spadek popytu ogłosił zamiar zmniejszenia produkcji w dwóch fabrykach w Japonii i o zwolnieniu 1680 pracowników w Hiszpanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Wlk. Brytania: Honda zmniejsza produkcję o 10 proc.