Wlk. Brytania przygotowuje się na najgorsze ws. Grecji

PAP
01-07-2015, 11:07

Brytyjski minister finansów George Osborne naciskał w środę Grecję i jej wierzycieli, aby znaleźli porozumienie. Zaznaczył, że konieczne jest zapewnienie gospodarczej i finansowej stabilności w całej Europie. "Przygotowujemy się na najgorsze" - dodał.

"Porażka greckiego rządu jeśli chodzi o terminową spłatę raty wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i wygaśnięcie programu pomocy finansowej dla Grecji jedynie dokładają się do obecnego kryzysu w tym kraju" - głosi komunikat Osborne'a.

Zobacz więcej

George Osborne Bloomberg

Dodał, że konieczne jest zakończenie obecnej niepewności.

"Mamy nadzieję na najlepsze, ale przygotowujemy się na najgorsze i jesteśmy gotowi uczynić wszystko, co konieczne, aby chronić nasze gospodarcze bezpieczeństwo w tym niepewnym czasie" - podkreślił minister Wielkiej Brytanii, która nie należy do strefy euro.

Eurogrupa, czyli ministrowie finansów strefy euro, mają w środę omówić nową propozycję porozumienia przedstawioną we wtorek przez Ateny, które w nocy z wtorku na środę nie zdołały zapłacić Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu raty w wysokości 1,5 mld euro. 

GREXIT - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ >>  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Wlk. Brytania przygotowuje się na najgorsze ws. Grecji