Włochy: Całodobowy strajk generalny kolejarzy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-01-2005, 07:42

Do godziny 21 w poniedziałek potrwa we Włoszech całodobowy strajk generalny kolejarzy.

Do godziny 21 w poniedziałek potrwa we Włoszech całodobowy strajk generalny kolejarzy.

Ogłosili go na znak solidarności z 17 ofiarami czołowego zderzenia pociągów, do którego doszło 7 stycznia pod Bolonią. Kolejarze chcą zwrócić uwagę wszystkich na sprawę bezpieczeństwa. Akcja protestacyjna rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 21.

Kolejarze zapowiedzieli, że chcą pobić rekord udziału w proteście, to znaczy, by uczestniczyło w nim 90 procent pracowników. Jednocześnie zagwarantowali pasażerom, że w poniedziałek kursować będą prawie wszystkie pociągi regionalne i dalekobieżne, a w godzinach od 6 do 9 i od 18 do 21 - także lokalne, by zapewnić dojeżdżającym możliwość dotarcia do pracy i szkół oraz powrotu do domu. Mimo ustępstw ze strony protestujących przewiduje się znaczne opóźnienia wielu połączeń, które mogą przeciągnąć się aż do wtorku.

Podstawowym postulatem strajkujących jest dofinansowanie włoskich kolei i podniesienie stanu bezpieczeństwa. Ich zdaniem, to właśnie zaniedbania i zapóźnienie technologiczne przyczyniło się do niedawnej katastrofy kolejowej koło Bolonii, gdzie na jednym torze wpadły na siebie jadące z naprzeciwka pociągi - pasażerski i towarowy. Zginęło 17 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Następny strajk, także pod hasłami bezpieczeństwa, odbędzie się 7 marca. Sylwia Wysocka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Włochy: Całodobowy strajk generalny kolejarzy