Czytasz dzięki

Włochy najbardziej hojne dla olimpijskich medalistów

opublikowano: 16-08-2016, 14:18

W Europie najwięcej za zdobycie medalu olimpijskiego w Rio mogą dostać sportowcy z Włoch.

Za zdobycie złotego medali włoski sportowiec dostanie 150 tys. EUR, o 10 tys. EUR więcej niż na poprzedniej olimpiadzie w Londynie. Zdobywca srebrnego medalu dostanie 75 tys. EUR, a brązowego 50 tys. EUR.

Zobacz więcej

Medale przygotowane na igrzyska w Rio

REUTERS/Sergio Moraes/FORUM

Najwięcej zdobywcom złotych medali oferuje Azerbejdżan. Aż 460 tys. EUR. Żaden sportowiec z tego kraju nie zdobył jednak jak dotąd złotego medalu. Włochy mają już ich 8, a także 9 srebrnych i 6 brązowych. Daje im to piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Polska jest 22. z 2 medalami złotymi, jednym srebrnym i 3 brązowymi. Polscy sportowcy mogą liczyć na 120 tys. zł za zdobycie złotego medalu, 80 tys. zł za srebro i 50 tys. zł za brąz.

Co ciekawe, sportowcy ze Szwecji, Norwegii i Wielkiej Brytanii nie dostają żadnych premii za zdobycie medali. Bogate Niemcy płacą swoim sportowcom za zdobycie złotego medalu tylko 15 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane