Włochy sprzedały obligacje za 6,5 mld EUR

opublikowano: 11-10-2018, 13:39

Pomimo ucieczki inwestorów do bezpiecznej przystani, którą są obligacje Niemiec, aukcja papierów dłużnych przyniosła Włochom oczekiwane 6,5 mld EUR, pisze Reuters.

Środowa przecena na Wall Street i będąca jej konsekwencją ucieczka od ryzyka na innych rynkach dzień później źle wróżyły aukcji obligacji Włoch. Jak można było oczekiwać, na europejskim rynku drożeją w czwartek obligacje Niemiec. Ich rentowność w przypadku „dziesięciolatek” spadła do ok. 0,5 proc.

Pomimo to Włochy sprzedały na czwartkowej aukcji obligacje maksymalnej zakładanej wartości 6,5 mld EUR. Popyt był „komfortowo” wyższy niż oferta w przypadku papierów wszystkich okresów zapadalności. Zgodnie z oczekiwaniami, rentowności były wyraźnie wyższe niż na poprzedniej aukcji.

- Wynik aukcji jest mieszany. Był duży popyt na obligacje trzy i czteroletnie – powiedział Reutersowi Antoine Bouvet, strateg Mizuho. – Ogólnie mówiąc, to nie wystarczy, aby zatrzymać wyprzedaż – dodał.

Agencja podkreśla, że choć w przypadku "trzylatek" popyt był duży, to rentowność sięgnęła 2,51 proc. i była najwyższa od września 2013 roku.

Reuters zwraca uwagę, że rentowności obligacji Włoch wzrosły mocno przed aukcją, ale po niej spadły z dziennych maksimów. W przypadku „dwulatek” rentowność 1,78 proc. oznacza wzrost o 9 pkt. bazowych, ale jest o 7 pkt. niższa niż wynosiło dzienne maksimum. Rentowność obligacji 10-letnich wynosi 3,57 proc. i jest o 3 pkt. bazowe niższa niż wynosiło dzienne maksimum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu