Włochy szykują obniżkę prognozy wzrostu

opublikowano: 04-04-2019, 14:21

Włoskie ministerstwo skarbu szykuje się do obniżenie swojej prognozy wzrostu gospodarczego w tym roku i podwyższenia szacunków projektowanego deficytu budżetowego,

Według nowych założeń, które mają być przedstawione na posiedzeniu rządu 10 kwietnia, w 2019 r. PKB Włoch wzrośnie o zaledwie 0,1 proc. To zdecydowanie niższa projekcja od wstępnie zakładanej dynamiki wzrostu na poziomie 1 proc.

Flaga Włoch nad pomnikiem  Vittorio Emanuele II, Rzym
Zobacz więcej

Flaga Włoch nad pomnikiem Vittorio Emanuele II, Rzym fot. B. Bönsch / Arco Images / Forum

Dziura budżetowa ma sięgnąć 2,3-2,4 proc. w relacji do PKB podczas gdy poprzednie założenia mówiły o poziomie 2,04 proc. jaki został uzgodniony z Komisją Europejską w ubiegłym roku.

Rząd dąży do osiągnięcia wzrostu rzędu 0,3-0,4 proc. za pomocą szeregu środków mających na celu zwiększenie produkcji zawartych w tzw. Dekrecie Wzrostu, który ma trafić na oddzielne posiedzenie rządu w czwartek.

Prognozy mogą być jeszcze zrewidowane, zanim zostaną zatwierdzone przez gabinet w przyszłym tygodniu, poinformowali nieoficjalnie urzędnicy włoskiego rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu