Włosi wydadzą 950 mln EUR na resztówkę BA CA

BT, Reuters
opublikowano: 27-03-2007, 00:00

Unicredit będzie przymusowo skupował akcje Banku Austria Creditanstalt — zapłaci po 129,4 EUR.

Unicredit będzie przymusowo skupował akcje Banku Austria Creditanstalt — zapłaci po 129,4 EUR.

Notowanie Banku Austria Creditanstalt (BA CA) zostało wczoraj zawieszone. po tym jak Unicredit ogłosił cenę, po jakiej zamierza wykupić akcje austriackiego banku. Włosi zamierzają w ramach przymusowego wykupu płacić po 129,4 EUR. Chcą skupić 7,8 mln walorów, które pozostały jeszcze w ręku drobnych akcjonariuszy (3,65 proc. kapitału zakładowego). Łącznie muszą wydać na to 950 mln EUR. Wysokość ceny wykupu ustalona została na podstawie analiz dokonanych przez Deloitte Valuation Services. Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które ma ostatecznie uchwalić przymusowy wykup, ma się odbyć 3 maja.

Unicredit kontroluje w Polsce dwa banki — Bank BPH i Pekao. Część pierwszego, tak zwany mini-BPH, ma być sprzedana. Włosi właśnie analizują oferty potencjalnych inwestorów. Nabywcy będą musieli także ogłosić wezwanie na pozostające w obrocie akcje Banku BPH. Druga jego część zostanie połączona z Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy