Włosi znów płyną do Świnoujścia

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 13-03-2018, 22:00

Włoskie konsorcjum Toto/ICM złożyło najtańszą, wartą prawie 619 mln zł, ofertę na budowę tunelu pod Świną.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) odrzuciła ją, wybierając konkurencyjną, złożoną przez firmy Astaldi i Ghella — również z Włoch. O kontrakt walczył też PORR z Gülermakiem, które zakwestionowały wybór najkorzystniejszej oferty i domagały się odrzucenia pozostałych, zarzucając im niezgodność z zapisami specyfikacji dotyczącymi płatności. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie, ale Toto/ICM zaskarżyło je w sądzie, który uznał, że wymagania zamawiającego w kwestii wykazu płatności nie były precyzyjne i jednoznaczne. Wykonawcy mogli więc różnie przygotować dokumentację i nie powinno to mieć negatywnych konsekwencji. W mocy pozostał natomiast wyrok KIO uwzględniający odwołanie Toto/ICM dotyczące odrzucenia jego oferty przez GDDKiA.

Zobacz więcej

Fot. Tomasz Krufczyk

— Żadna z ofert nie powinna podlegać odrzuceniu pomimo rozbieżności w sposobie wypełnienia wykazu płatności — uważa Jan Roliński, adwokat, senior partner WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, reprezentującej Toto. © Ⓟ

619 mln zł Tyle jest warta oferta włoskiego konsorcjum firm Toto i ICM na budowę tunelu pod Świną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Włosi znów płyną do Świnoujścia