Włoska grupa BFF stawia na Łódź

opublikowano: 20-06-2018, 22:00

Notowana na giełdzie w Mediolanie BFF Banking Group otwiera w Łodzi centrum operacyjne na region.

Banca Farmafactoring (BFF), dostawca usług finansowych dla sektora opieki zdrowotnej i administracji publicznej, otwiera w Łodzi centrum operacyjne odpowiedzialne za działalność grupy w Europie Środkowej i Wschodniej. Na początku firma, która już od dwóch lat ma w Łodzi centrum usług, chce zwiększyć zatrudnienie o 20 specjalistów z dziedziny bankowości i finansów.

Trafny wybór : To są kolejne dobrze płatne miejsca pracy, które potwierdzają, że wybór naszego miasta jako lokalizacji usług finansowych okazał się trafiony – tak Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, komentuje decyzję BFF.

— To są kolejne dobrze płatne miejsca pracy, które potwierdzają, że wybór naszego miasta jako lokalizacji usług finansowych okazał się trafiony — mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta.

Włoska grupa dwa lata temu przejęła łódzką spółkę Magellan (od niedawna działającą pod nową nazwą — BFF Polska), wycofując ją z giełdy w Warszawie. BFF Polska działa na rynku finansowania szpitali i samorządów w Polsce, Czechach, na Słowacji, a od niedawna także w Chorwacji, gdzie „szuka pierwszego klienta”. Oferuje niestandardowe rozwiązania publicznym placówkom, które popadły w długi, a także finansowanie inwestycji, m.in. poprzez faktoring.

Podobną grupę docelową ma włoski BFF. Cała grupa miała w I kw. tego roku 20,3 mln EUR zysku netto. Polska spółka ostatnio zapowiadała zwiększenie obecności na rynku samorządów.

— Dziś często się okazuje, że pierwotne budżety, które gminy założyły na inwestycje, są za niskie. W takiej sytuacji muszą na nowo zdobyć finansowanie. My specjalizujemy się w rozwiązaniach szytych na miarę, dedykowanych klientowi — mówi Urban Kielichowski, członek zarządu BFF Polska.

Centrum operacyjne to kolejny obszar działań, w którym włoska grupa zwiększa aktywność.Przez ostatnie dwa lata otworzyła w Łodzi działy związane z działalnością bankową (np. compliance i zarządzania ryzykiem) oraz BPO, w którym realizowana jest część funkcji outsourcingowych grupy. Obecnie w Łodzi zatrudnia ok. 160 osób. Tyle samo osób pracuje w spółce we Włoszech. Z danych ABSL wynika, że w Łodzi w I kw. tego roku działało 76 centrów usług dla biznesu (BPO, SSC, IT, R&D), w których pracuje 20,5 tys. osób. Od początku 2017 r. nowe centra otworzyły Commerz Systems, Digital Workforce, Iris Telecommunication (Nokia), Signify, Whirpool czy ZF. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane