Włoski klimat w polskiej grze

opublikowano: 29-01-2021, 14:45

Inspiracją dla twórców „The Pope: Power & Sin” były m.in. produkcje Paola Sorrentino. Polska gra zainteresowała nawet włoskich aktorów.

Pionierski projekt:
Pionierski projekt:
Gra z historycznym papieżem w roli głównej to niezbyt popularny wątek w popkulturze. Zdaniem Tomasza Mazura, prezesa Forestlight Games, w tej tematyce tkwi spory potencjał. Szczególnie że produkcja burzy stereotypy i ukazuje czystą formę człowieczeństwa.
Marek Wiśniewski

Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games, przyznaje, że projekt gry z fabułą osadzoną w Watykanie pojawił się po obejrzeniu seriali „Młody papież” i „Nowy papież”. Inspirujący był także film „Dwóch papieży” (w reżyserii Fernando Meirellesa), jednak to dzieje Borgiów najbardziej go zachęciły do zajrzenia za kulisy Watykanu.

– Po wewnętrznych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że świetnym pomysłem będzie stworzenie gry nawiązującej do historii rodziny Borgiów opowiedzianej przez pisarza Mario Puzo. Szczególną uwagę zwróciliśmy na Aleksandra VI. Była to bardzo barwna postać, mocno odbiegająca od wizerunku papieża – mówi Tomasz Mazur.

materiały prasowe

Gra nie będzie dokumentem, lecz swobodnym rozwinięciem tematu Borgiów. Prezes studia z zadowoleniem przyznaje, że gracze wspomagają proces twórczy, otrzymuje od nich dużo informacji zwrotnych. Trailer „The Pope: Power & Sin” zainteresował już kilkaset tysięcy osób na YouTubie. Premierę gry zaplanowano na koniec 2021 r.

– Prace idą zgodnie z planem, to obecnie nasza największa gra. Dużo wysiłku włożyliśmy w przygotowanie dokumentacji. „The Pope” jest grą fabularną z dużą domieszką strategii i elementów role playing, więc scenariusz, poprowadzenie wątków czy sama mechanika są przy tym projekcie dość istotne – wskazuje Tomasz Mazur.

Włoski akcent

Międzynarodowa produkcja:
Międzynarodowa produkcja:
W polskiej grze „The Pope: Power & Sin” głosów użyczą włoscy aktorzy Tomaso Thellung, Anna Galanti i Vito Buchicchio.
materiały prasowe

Za scenariusz odpowiada Stefan Szymczyk, którego żona jest rodowitą Włoszką. Tomasz Mazur dodaje, że Cassandra pomaga przy tworzeniu gry, lecz nie jest to jedyny włoski akcent w produkcji – ten zbieg okoliczności naprowadził twórców na pomysł, by w angielskojęzycznej wersji gry postacie mówiły z włoskim akcentem.

– To jeszcze bardziej wprowadzi nas w klimat gry. Przykładowo Tomaso Thellung, odtwórca roli Rodrigo de Borja, założyciel The International Theatre, odgrywał już rolę papieża w bardzo dobrze przyjętej włoskiej sztuce „Voce de Dio”. Pozostali popularni we Włoszech aktorzy także są związani z teatrem lub mają doświadczenia dubbingowe – wyjaśnia Tomasz Mazur.

materiały prasowe

Przedsięwzięcie ujawniono w połowie 2020 r. Początkowo planowano, że produkcja będzie mniejsza, jednak duże zainteresowanie użytkowników tematem gry zmieniło plany spółki. Prezes Forestlight Games wspomina, że historia zapowiedziana w grze rozbudziła ciekawość graczy.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

– Okazało się, że historia papieża, który nie był dobrym człowiekiem, powiedziałbym raczej, że był bezwzględnym władcą Kościoła rzymskokatolickiego, żądnym władzy i bogactwa, bardzo spodobała się graczom. Postanowiliśmy rozbudować scenariusz, rozszerzyć zakres gry o nowe wątki i elementy – mówi Tomasz Mazur.

materiały prasowe

Budżet produkcji przekroczy 700 tys. zł. Prezes spółki zapowiada, że w połowie tego roku pojawi się bezpłatny prolog gry, który wprowadzi graczy w klimat tytułu. Planowana jest też kampania na Kickstarterze.

– Trudno dziś wyznaczyć konkretną datę premiery. Najważniejsza dla nas jest jakość i grywalność, a nie sam termin wydania. Chcemy, by gra była jakościowa. Pokładamy duże nadzieje w tej produkcji – podkreśla.

Bez stereotypów

materiały prasowe

Gra z historycznym papieżem w roli głównej to niezbyt popularny wątek w popkulturze. Zdaniem Tomasza Mazura ten pomysł pokazuje jednak, że w tej tematyce tkwi spory potencjał. Szczególnie że produkcja burzy stereotypy i ukazuje czystą formę człowieczeństwa.

– W naszej grze bohaterem została postać historyczna. Potężny władca w ówczesnej Europie. To były niezwykle barwne czasy, a rządy Aleksandra VI to fala licznych skandali, ekscesów i oznak zepsucia moralnego w najwyższych władzach Kościoła rzymskiego. Temat aż się prosił, by go zagospodarować – uważa prezes Forestlight Games.

materiały prasowe

Dodaje, że w tego typu produkcjach gracze oczekują zaskakującego scenariusza i wielowątkowych formatów. Przyznaje przy tym, że gra skupia się na człowieku i jego otoczeniu, pokazuje trudne, ale ciekawe losy nieszablonowej postaci historycznej.

– Tytuły fabularne, a takim jest nasz „The Pope: Power & Sin”, to z reguły gry liniowe. My natomiast chcemy skonstruować grę trochę inaczej. Poza tym że oprócz głównej ścieżki będą wątki poboczne, które możemy odkrywać w czasie rozgrywki, pojawi się np. możliwość szerszej eksploracji Watykanu i okolic – zapowiada Tomasz Mazur.

Zarządzający spółką dodaje, że planowana jest dalsza rozbudowa gry. Liczy, że tytuł przyniesie graczom sporo rozrywki, a także będzie świetną okazją do odkrywania innego oblicza historii.

materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane