Włoskie koleje chcą ratować Alitalię

opublikowano: 14-02-2019, 11:19

Ferrovie dello Stato (FS) poinformowały, że będą rozmawiać z liniami lotniczymi Delta i EasyJet w sprawie ratowania Alitalii.

- Wobec potwierdzenia zainteresowania otrzymanego od Delta Air Lines i EasyJet w sprawie bycia partnerami FS Italiane w umowie z Alitalią zdecydowano o rozpoczęciu negocjacji – głosi komunikat.

Delta to przewoźnik z USA, a Easy Jet jest linią lotniczą z Wielkiej Brytanii. Nieoficjalnie mówi się, że rozważają przejęcie wspólnie 40 proc. Alitalii.

W środę rząd Włoch ogłosił, że jest gotów „uczestniczyć w stworzeniu Nowej Alitalii” dopóki jej biznesplan będzie oferował stabilność spółki oraz zgodność z prawem europejskim.

Zatrudniająca ponad 11 tys. ludzi Alitalia boryka się od dawna z problemami oraz konkurencją niskokosztowych przewoźników. Jest zarządzania komisarycznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy