Włoskie miasteczka i wsie przebiły 500+

opublikowano: 30-01-2019, 22:00

Marzysz o tym, żeby zamieszkać w urokliwej włoskiej miejscowości, w samym środku Alp? Teraz za grosze możesz dostać tam nieruchomość, a na zachętę jeszcze dodatkowo pieniądze od miasta — napisał „Daily Mail”.

Jest jeden warunek, musisz założyć tam rodzinę i wychować dziecko. Burmistrz Locana w północnych Włoszech oferuje 10 tys. USD, chcąc w ten sposób walczyć z wyludnieniem. Populacja miasta drastycznie zmalała. Na początku propozycja była skierowana tylko do Włochów i obcokrajowców, którzy od dawna mieszkają w tym kraju. Nie było odpowiedzi. Teraz burmistrz zachęca też obcokrajowców spoza Włoch. Włoskie miasteczka coraz częściej oferują pieniądze w zamian za osiedlenie się na ich terenie wraz z rodziną. Wyludnienie to problem, z którym borykają się od lat. Na podobny pomysł wpadły władze Borgomezzavalle. Miejscowość położona blisko włosko-szwajcarskiej granicy oferuje nieco mniej, bo 1 tys. USD. Tyle da każdemu, kto zdecyduje się wychować dzieci w miasteczku, a dołoży 2 tys. USD, jeśli otworzy biznes. Porzucone stare chaty, stodoły i stajnie są tam do kupienia za 1 EUR. Umowa z miastem wymaga jednak, aby w ciągu 2 lat dokonać ich remontu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu