Wojna handlowa znów straszy na Wall Street

opublikowano: 11-07-2018, 22:06

Po serii zwyżek, na Wall Street znów wdarła się niepewność, strach i obawy związane z eskalacją wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

W rezultacie pogorszenia nastrojów wszystkie główne indeksy odnotowały straty. Na zamknięciu środowej sesji wskaźnik największych spółek Dow Jones IA zniżkował o 0,88 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 tracił 0,71 proc. zaś technologiczny Nasdaq taniał o 0,55 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Przecena była wywołana informacjami, że waszyngtońska administracja chce wprowadzić dodatkowe taryfy celne dla produktów o wartości 200 mld USD. Opublikowana też została lista tysięcy chińskich spółek, którą administracja prezydenta Trumpa chce dotknąć wyższymi cłami. W odpowiedzi Chiny oskarżyły Stany Zjednoczone o znęcanie się i ostrzegły, że podejmą równie drastyczne kroki odwetowe.

W takiej atmosferze nie może dziwić zachowanie inwestorów, którzy starali się realizować ostatnie zyski i pozbywali się akcji.

Wśród spółek które traciły na wartości, a mają znaczący udział i wpływ na indeksy wymienić należy przede wszystkim Boeinga, 3M, Caterpillar  i Chevron. 

Ogółem zniżkowało 10 z 11 głównych branż tworzących indeks S&P500. Największa korekta stała się udziałem sektora przemysłowego, który tracił momentami ponad 1,2 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wojna handlowa znów straszy na Wall Street