Wójtowicz z RPP sądzi, że eksport będzie wciąż niezły

ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA
30-08-2002, 16:09

WARSZAWA (Reuters) - Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Grzegorz Wójtowicz z zadowoleniem powitał dane dotyczące sytuacji na rachunku obrotów bieżących za lipiec i powiedział, że w najbliższych miesiącach sytuacja eksportu, który jest motorem gospodarki, powinna być nadal niezła.

W lipcu deficyt obrotów bieżących wyniósł 97 milionów dolarów wobec 408 milionów dolarów w czerwcu, wynika z opublikowanych w piątek danych Narodowego Banku Polskiego (NBP). Analitycy ankietowani przez Reutera szacowali deficyt w lipcu na poziomie 440 milionów dolarów.

Eksport w lipcu wyniósł 3,175 miliarda dolarów. Rok do roku wzrost eksportu wyniósł 24,3 procent.

"Opublikowane dziś dane są dobre. Są szanse na to, że dobre dane o eksporcie będą się utrzymywały, co nie oznacza, że będzie ciągły postęp" - powiedział Reuterowi Wójtowicz.

"Wyjątkowo niski deficyt obrotów bieżących sprowadził nas na poziom za ostatnie 12 miesięcy w wysokości 3,6 procent PKB" - dodał.

((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁDA INVEST SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wójtowicz z RPP sądzi, że eksport będzie wciąż niezły