Wolfowitz przyznał się, że podniósł pensję narzeczonej do 200 tys. USD

opublikowano: 12-04-2007, 20:18

Prezes Banku Światowego, były nr 2 w  Pentagonie Paul Wolfowitz przyznał się w czwartek, że to on osobiście, bezpośrednio po objęciu funkcji szefa Banku, podniósł pensję swojej narzeczonej do 200.000 dolarów rocznie, wolnych od podatków.

Podczas konferencji prasowej Wolfowitz wyjaśnił, że jego narzeczona, Shaha Ali Riza, pracująca w Banku Światowym, otrzymała jego decyzją 60.000 dolarów podwyżki zanim zmieniła pracę. Regulamin wewnętrzny Banku nie pozwalał, aby pani Riza, która pracowała w dziale relacji publicznych BŚ, pozostawała na tym stanowisku, gdy towarzysz jej życia objął funkcję prezesa, a zatem został jej zwierzchnikiem.

Na nowym stanowisku, na którym została zatrudniona na warunkach zmienionych przez nowego prezesa BŚ, zarabia więcej niż sekretarz stanu USA Condoleezza Rice.

Wolfowitz, kiedy obejmował przed dwoma laty stanowisko prezesa Banku Światowego, ujawnił swój związek z panią Riza. Jest ona obywatelką brytyjską pochodzenia hinduskiego. Wolfowitz związał się z nią przed pięciu laty, wkrótce po rozwodzie z Clare Selgin Wolfowitz, z którą był żonaty 30 lat.

Paul Wolfowitz oświadczył na konferencji prasowej, że w związku ze sprawą podwyżki dla jego narzeczonej pozostawia radzie wykonawczej Banku Światowego decyzję w kwestii jego pozostania na stanowisku prezesa. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wolfowitz przyznał się, że podniósł pensję narzeczonej do 200 tys. USD