Wolontariusze na Euro 2012

Di, Metro
opublikowano: 27-04-2011, 07:34

2,8 tys. wolontariuszy ma podczas mistrzostw Euro 2012 pomagać kibicom i turystom na lotniskach, dworcach i ulicach polskich miast. Choć to praca bez wynagrodzenia, ludzie już pytają o miejsca. Rekrutacja ruszy po wakacjach - zapowiada "Metro".

Wolontariuszy przyjmować będzie spółka PL.2012 wspólnie z władzami Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Mają np. tłumaczyć zagranicznym turystom czym dojechać na stadion, gdzie znaleźć tani nocleg, jak dostać się na mecz do innego miasta. W razie czego udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Część będzie czekać na kibiców w punktach informacyjnych, inni będą sami wyszukiwać zdezorientowane twarze na lotniskach, dworcach, w strefach kibiców. W samej Warszawie ma ich być blisko 1 tys., a w sumie 2,8 tys. - pisze gazeta.

Choć rekrutacja rozpocznie się w październiku, to specjalny portal (to za jego pośrednictwem będzie można się zgłaszać jesienią) ruszy w ciągu dwóch tygodni.

Wolontariusze nie dostaną wynagrodzenia, w jaki więc sposób organizatorzy zamierzają przyciągnąć chętnych? Spółka PL.2012 nie chce zdradzać szczegółów kampanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Di, Metro

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wolontariusze na Euro 2012