Wood & Company rekomenduje: akumuluj Elektrim

opublikowano: 16-06-2001, 08:20

W raporcie z 4 czerwca 2001 r. analitycy Wood & Co. obniżyli rekomendację dla Elektrimu z kupuj na akumuluj. Wartość akcji spółki za 12 miesięcy wyceniono na poziomie 38 zł.

NWZA Elektrimu wybrało nową radę nadzorczą składającą się z pięciu przedstawicieli inwestorów finansowych oraz czterech zwolenników Vivendi. Nowa rada odwołała Barbarę Lundberg ze stanowiska prezesa spółki i oddelegowała swojego przewodniczącego do tymczasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu.

Vivendi i DT zamierzają przejąć kontrolę nad PTC, najcenniejszym aktywem Elektrimu. W przypadku fuzji Elektrimu i Elektrimu Telekomunikacji (ET), Vivendi przejąłby kontrolę nad Elektrimem, a pośrednio także nad PTC, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. DT natomiast zaproponował włączenie telekomunikacyjnych i internetowych spółek zależnych Elektrimu do PTC oraz 400 mln USD za pakiet 3.45% udziałów w tej spółce (dzięki któremu DT zwiększyłby swój stan posiadania osiągając pakiet kontrolny)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zablokował transakcję sprzedaży EKP. Natomiast data podpisania ostatecznej umowy sprzedaży Portu Praskiego została przesunięta do 3 sierpnia br.

Analitycy Wooda uważają, iż zdolność rady nadzorczej do podejmowania jakichkolwiek decyzji jest dużym krokiem naprzód, ale Elektrim jest wciąż daleki od rozwiązania wszystkich swoich problemów. W najlepszym scenariuszu, zastrzyk 400 mln USD uratowałby spółkę przed bankructwem w chwili, gdy posiadacze obligacji zażądają ich wykupu w grudniu. W opinii Wood&Company żadna z ofert nie rozwiązuje długoterminowych problemów Elektrimu: potrzeby reorganizacji grupy oraz znalezienia źródeł finansowania inwestycji spółek zależnych.

Zdaniem analityków reakcja rynku na ostatnie negatywne wiadomości jest przesadna. Wood podtrzymuje wycenę akcji Elektrimu na poziomie 38 zł. Ponieważ w chwili obecnej oznacza to 30% potencjał wzrostu kursu, analitycy rekomendują inwestorom skłonnym do ponoszenia ryzyka skorzystanie z aktualnej zniżki kursu i akumulowanie tych walorów.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wood & Company rekomenduje: akumuluj Elektrim