Work Service planuje kolejną emisję obligacji

05-07-2017, 16:01
aktualizacja: 05-07-2017, 16:05

Work Service planuje emisję obligacji w drodze oferty prywatnej, kierowanej do inwestorów instytucjonalnych. Oczekiwana wartość emisji to do 60 mln zł.

Emisja będzie kontynuacją rozliczonej 30 czerwca 2017 r. emisji obligacji serii U, realizowanej w ramach programu, opiewającego na 150 mln zł i ustanowionego w maju 2016 r.

"Wcześniejszy wykup obligacji serii U, którego pierwotny termin wykupu został ustalony na 03.10.2018 r., był związany z zabezpieczeniem tej serii obligacji m.in. na 9.495 udziałach w spółce IT Kontrakt sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ("ITK") i realizowaną transakcją ich zbycia przez Emitenta. Dla skutecznego zbycia udziałów w ITK niezbędne było zniesienie zastawu, co umożliwiła procedura wcześniejszego wykupu obligacji serii U. Kwota nowej emisji będzie mniejsza od wartości wykupionych obligacji serii U i nie przekroczy 60 mln zł, co przełoży się na spadek zadłużenia Emitenta z tytułu obligacji. Intencją Spółki jest aby nowa emisji charakteryzowała się parametrami zbliżonymi do parametrów obligacji serii U" - podano.

Wpływy z emisji zostaną przeznaczone na wykupienie pozostałych 25 proc. udziałów w kapitale zakładowym węgierskiej spółki Prohuman 2004 Kft. z siedzibą w Budapeszcie, 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Work Service planuje kolejną emisję obligacji