WOŚP na Karaibach ale nie w Sanoku

opublikowano: 14-01-2007, 18:18

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie zbiera od rana pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na świecie zbiera od rana pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Zostaną przeznaczone na ratowanie życia ofiar wypadków oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Pomysłodawca akcji, Jerzy Owsiak, poinformował, że pieniądze zbierane są nawet na Karaibach i w Trynidadzie Tobago. Wyjaśnił, że do organizatorów zgłosiła się ekipa, która podróżuje dookoła świata. Na maszcie jachtu, którym płynie, wisi już orkiestrowa flaga. Jerzy Owsiak dodał, że pieniądze są zbierane także na na platformie wiertniczej w Islandii.

W akcji nie uczestniczy Sanok, który wyliczył, że w ubiegłym roku więcej pieniędzy zebrał, niż dostał w postaci sprzętu. Jerzy Owsiak podkreślił, że takie podejście jest niewłaściwe. Wyjaśnił, że sprzęt przekazywany jest przede wszystkim do szpitali specjalistycznych, z których korzystają pacjenci w całej Polsce. Zwrócił uwagę, że od 4 lat wszystkie dzieci w Sanoku mają badany słuch. Zapewnił, że jeśli kiedyś mały pacjent z Sanoka trafi do najbliższego szpitala specjalistycznego w okolicy, nigdy nie zabraknie tam żadnego sprzętu.

O 16:00 z Placu Defilad w Warszawie wystartował bieg adresowany do ludzi chorych na cukrzycę. Może w nim wziać udział każdy, kto ma na to ochotę. Owsiak tłumaczy, że jest to pierwsze bardzo głośne wołanie o zauważenie ludzi chorych na cukrzycę. Chodzi o to, by mówić o cierpiących, dla których cukrzyca jest wielkim problemem. Dodał, że w Polsce są 2 miliony chorych. W tej liczbie dzieci stanowią tylko mały ułamek. Najmłodszym Orkiestra kupuje pompy insulinowe.

Orkiestra gra do wieczora. O godzinie 20.00 rozbłyśnie światełko do nieba.

IA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane