Woźniak: W III kwartale będzie 5 proc. wzrost gospodarczy

Polska Agencja Prasowa SA
06-09-2006, 18:01

Wzrost gospodarczy wyniesie w III kwartale tego roku 5 proc., a w całym 2006 roku sięgnie 5-5,1 proc. PKB - powiedział w środę minister gospodarki Piotr Woźniak.

Wzrost gospodarczy wyniesie w III kwartale tego roku 5 proc., a w całym 2006 roku sięgnie 5-5,1 proc. PKB - powiedział w środę minister gospodarki Piotr Woźniak.

"W kolejnych kwartałach dynamika PKB może osłabnąć, głównie ze względów statystycznych, jednak w III kwartale wzrost PKB powinien utrzymać się na poziomie co najmniej 5 proc., a w całym roku wyniesie 5-5,1 proc." - powiedział Woźniak dziennikarzom podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dynamika PKB wyniosła w II kwartale 2006 roku 5,5 proc. po wzroście o 5,2 proc. w I kwartale br. i o 2,9 proc. w II kwartale 2005 roku.

W ubiegłym tygodniu Departamentu Analiz i Prognoz w Ministerstwie Gospodarki podał, że wzrost PKB w 2006 roku może mieścić się w przedziale 5,2-5,4 proc.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Woźniak: W III kwartale będzie 5 proc. wzrost gospodarczy