Wpływ zamachów na globalną gospodarkę ograniczony-MFW

Robert Kurowski
12-09-2001, 19:37

WASZYGTON (Reuters) - Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) podał w środę, że terrorystyczne ataki na USA będą miały tylko ograniczony wpływ na światową gospodarkę. MFW gotowy jest pomóc krajom, które będą tego potrzebowały.

"Według naszej obecnej oceny, mimo ogromnej skali ludzkiej tragedii te straszne wydarzenia będą miały tylko ograniczony wpływ na światową gospodarkę i system finansowy" - powiedział dyrektor zarządzający MFW, Horst Koehler

Szef MFW dodał, że jest w kontakcie z kluczowymi przedstawicielami świata finansów i że podjęli oni niezbędne kroki, by zapewnić funkcjonowanie rynkom finansowym.

"Jest pocieszające, że instytucje i systemy finansowe funkcjonują dobrze" - powiedział Koehler dodając, że instytucja którą kieruje jest gotowa zapewnić pomoc potrzebującym tego krajom członkowskim.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wpływ zamachów na globalną gospodarkę ograniczony-MFW