Wróblewski nowym naczelnym tygodnika Wprost

PAP
opublikowano: 23-03-2015, 11:19

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego, poinformował wydawca w poniedziałek. Wydawca zapewnia, że b. naczelny nadal będzie cieszył się ochroną prawną, i że nie planuje zwolnień.

Tomasz Wróblewski
Zobacz więcej

Tomasz Wróblewski Grzegorz Kawecki

Zastępcą nowego naczelnego został Bartosz Marczuk. Wydawca tłumaczy, że decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego "jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa".

"Wydawca powierzył mu (Wróblewskiemu) zadanie wzmocnienia wizerunku Wprost jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika" - czytamy w komunikacie.

"Po tym, jak Sylwester Latkowski przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego Wprost, wydawca nadal będzie zapewniał ochronę prawną byłemu naczelnemu oraz dziennikarzom w sprawach związanych z publikacjami tygodnika. Wydawnictwo nie planuje też zwolnień w redakcji. Decyzje na temat dalszej współpracy będą zapadały po indywidualnych rozmowach dziennikarzy Wprost z nowym redaktorem naczelnym, Tomaszem Wróblewskim" - poinformował wydawca w poniedziałkowym komunikacie.

Prezes wydającego Wprost PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki podkreślił, że ceni odważne, zawsze oparte o silne materiały dowodowe dziennikarstwo Sylwestra Latkowskiego i wielokrotnie nagradzanej redakcji pod jego kierownictwem, a decyzja o zmianie na stanowisku naczelnego jest spowodowana zmianą strategii wydawnictwa.

„Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik, z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat” – powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Wróblewski, nowy naczelny Wprost.

Lisiecki nie wyklucza również innej formuły współpracy z Sylwestrem Latkowskim i powrotu do projektów, nad którymi Latkowski pracował przed objęciem funkcji redaktora naczelnego Wprost, jednak żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. "O ewentualnych ustaleniach poinformujemy w kolejnych komunikatach" - dodano.

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika „Do Rzeczy”, wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Newsweek Polska”.

Nowy zastępca redaktora naczelnego Bartosz Marczuk, ostatnio publikował w ”Rzeczpospolitej”, gdzie wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Kierował także działem krajowym w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem socjologii na UW oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Tygodnik poinformował również, że pierwszy numer pod redakcją nowego naczelnego ukaże się za tydzień, 30 marca 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy