Wrocław kusi najemców

ADO
03-07-2012, 00:00

Wrocław jest trzecim pod względem wielkości rynkiem powierzchni biurowych w Polsce. Staje się coraz bardziej atrakcyjny dla najemców i deweloperów.

Pierwsze dwa miejsca w rankingu regionalnych rynków biurowych w Polsce zajmują Warszawa i Kraków. Tuż za nimi plasuje się Wrocław, z łączną powierzchnią 418 tys. mkw. Najemcy coraz chętniej inwestują tam w biura, o czym świadczy chociażby mały odsetek pustostanów, który w ostatnich miesiącach nie przekraczał 5 proc. Wśród najemców wrocławskich biur znajduje się wiele dużych firm z sektora BPO.

— Wrocław jest ważnym ośrodkiem akademickim, więc i źródłem wykwalifikowanych kadr. To sprawia, że wiele spółek z sektora BPO ma tam siedziby lub oddziały. Wśród obecnych we Wrocławiu warto wymienić choćby firmy: Credit Suisse, Ernst&Young, Hewlett- Packard, McKinsey&Co, IBM, Nokia Siemens Networks, czy Capgemini — mówi Tomasz Klecha, starszy negocjator we wrocławskim oddziale firmy Savills.

Tak duże zainteresowanie najemców sprawia, że deweloperzy planują coraz więcej inwestycji. W 2012 r. całkowita podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście może wzrosnąć do prawie 500 tys. mkw.

Do najważniejszych inwestycji, które zostaną ukończone w tym roku należą: druga część kompleksu Green Towers (11,6 tys. mkw.) oraz pierwsze fazy obiektóe Aquarius Business Park (15 tys. mkw.) i Promenada Epsilon (6,5 tys. mkw.), a także kompleks Sky Towers (28,5 tys. mkw.)

— Rynek biurowy we Wrocławiu jest dla nas bardzo istotny, nasza firma jest tam obecna od kilku lat i wiążemy z tym miastem duże nadzieje. Potencjał Wrocławia, jako rynku nowoczesnych branż usługowych takich, jak BPO przekonał nas do opracowania długoterminowej strategii inwestycyjnej oraz związania się z tym miastem na kolejne lata — mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor do spraw leasingu i asset management w Skanska Property Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wrocław kusi najemców