Wschodnie start-upy z grantami

Dorota Zawiślińska
20-04-2017, 22:00

Spółki Noxon Innovation oraz Rally Viewer otrzymały dotacje, które pomogą im wprowadzić na rynek nowatorskie produkty.

Dzięki dotacjom z programu operacyjnego „Polska Wschodnia” (POPW) w tym makroregionie przybywa innowacyjnych firm. Granty na rozwój nowatorskich przedsiębiorstw na tych terenach oferuje poddziałanie 1.1.2 POPW („Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej” POPW). Unijna kasa popłynęła ostatnio do dwóch spółek, które współpracują z białostocką platformą Hub of Talents. Każda z nich przeznaczy 800 tys. zł na rozwój swoich produktów. Noxon Innovation chce wprowadzić na rynek wielofunkcyjną łódź rekreacyjną.

— Udział w programie Hub of Talents umożliwi nam sfinansowanie nowatorskich rozwiązań z obszaru przemysłu wodnego. Unijne wsparcie przeznaczymy w całości na budowę innowacyjnej łodzi z napędem elektrycznym — podkreśla Karol Kowalewski, prezes Noxon Innovation.

Natomiast spółka Rally Viewer chce oferować klientom system automatycznej produkcji relacji video podczas wydarzeń związanych ze sportami motorowymi. — Celem dofinansowania z poddziałania 1.1.2 POPW ubiegały się do tej pory z sukcesem cztery start-upy Hub of Talents. Celem wspomnianego instrumentu jest wspieranie spółek, które chcą rozwijać swoją działalność biznesową i są już gotowe do wejścia na rynek z produktem przygotowanym w ramach platformy startowej — zaznacza Milena Kulesza, kierownik Hub of Talents.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wschodnie start-upy z grantami