WSiP: 22 proc. spadek przychodów ze sprzedaży w okresie styczeń-luty

(Marek Druś)
23-03-2006, 18:54

Jednostkowe przychody za sprzedaży produktów WSiP oraz WAiP w okresie styczeń-luty 2006 r. wyniosły 5,36 mln zł, poinformował zarząd spółki. Oznacza to 22 proc. spadek w porównaniu z tym samym okresem 2005 roku.

Jednostkowe przychody za sprzedaży produktów WSiP oraz WAiP w okresie styczeń-luty 2006 r. wyniosły 5,36 mln zł, poinformował zarząd spółki. Oznacza to 22 proc. spadek w porównaniu z tym samym okresem 2005 roku.

- W opinii Zarządu WSiP S.A. spadek sprzedaży produktów w ww. okresie wynika ze zmian polityki handlowej Wydawnictw wobec odbiorców. Zgodnie z planem na rok 2006 sprzedaż w I półroczu br. będzie niższa niż w I półroczu 2005 r., i będzie zrekompensowana w II połowie roku (szczególnie w sierpniu i wrześniu) – głosi komunikat WSiP.

Zarząd spółki wskazuje, że odbiorcy hurtowi zmniejszyli zamówienia od wszystkich wydawców edukacyjnych. W jego ocenie, jest to prawdopodobnie związane z mającą nastąpić zmianą sposobu dystrybucji podręczników, polegającą na zwiększeniu ilości zamówień składanych bezpośrednio przez szkoły. To następstwo porozumienia wydawców edukacyjnych zrzeszonych w Sekcji Edukacyjnej Polskiej Izby Książki z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Skutkiem powyższego będzie również przesunięcie sprzedaży na sierpień i wrzesień.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WSiP: 22 proc. spadek przychodów ze sprzedaży w okresie styczeń-luty