WSiP w rękach Adventu

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 02-02-2010, 00:00

Wezwanie zakończyło się sukcesem. Za 318 mln zł fundusz nabył 75 proc. akcji wydawcy książek.

Wezwanie zakończyło się sukcesem. Za 318 mln zł fundusz nabył 75 proc. akcji wydawcy książek.

Prognoza "Pulsu Biznesu" dotycząca wezwania na Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne ogłoszonego przez fundusz private equity Advent International się potwierdziła. Tuż po ogłoszeniu napisaliśmy, że cena nie satysfakcjonuje głównych akcjonariuszy. W odpowiedzi fundusz podniósł cenę z 16,35 zł do 17,15 zł za akcję. 22 stycznia napisaliśmy, że wyższa cena zaspokaja apetyt większości akcjonariuszy i wezwanie zakończy się sukcesem. I tak się stało. Na zakończone w piątek wezwanie odpowiedzieli inwestorzy reprezentujący 75 proc. akcji. Po odliczeniu akcji własnych, które spółka nabyła w niedawnym skupie, w rękach funduszu będzie 84 proc. kapitału. Za pakiet Advent zapłacił ponad 318 mln zł. Wkrótce wydawca podręczników zakończy pięcioletnią przygodę z giełdą.

— Cieszymy się z tak pozytywnego odzewu akcjonariuszy. Po rozliczeniu transakcji skoncentrujemy się na wycofaniu WSiP z publicznego obrotu i aktywnym wspieraniu spółki w dalszym rozwoju — mówi Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzająca Advent International.

To pierwszy od października 2006 r. i 11 w historii zakup Adventu w Polsce. Z 10 inwestycji fundusz już wyszedł, w portfelu ma tylko Ultimo, firmę z branży windykacji należności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy