WSJ: MCI i Qwest rozmawiają o fuzji

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2005, 12:08

MCI i Qwest Communications International prowadzą rozmowy, których efektem może być fuzja obu spółek, poinformował The Wall Street Journal. Wartość transakcji szacuje się na 6,3 mld USD.

MCI i Qwest Communications International prowadzą rozmowy, których efektem może być fuzja obu spółek, poinformował The Wall Street Journal. Wartość transakcji szacuje się na 6,3 mld USD.

Według The Wall Street Journal, Qwest jest gotów zaoferować za akcje MCI kwotę 6,3 mld USD, czyli kwotę zbliżoną do wartości rynkowej spółki.

Qwest rozmawia z MCI od kilku miesięcy. W ostatnim czasie negocjacje ożywiła wiadomość o ofercie przejęcia AT&T przez SBC Communications. Pojawiły się głosy, że zainteresowany przejęciem MCI może być Verizon, który może wkrótce stracić pozycję lidera amerykańskiego rynku usług telekomunikacyjnych.

MCI to dawny WorldCom. Niegdyś drugi operator długodystansowy w USA w 2004 roku wyszedł z upadłości. Qwest jest czwartym operatorem długodystansowych w USA.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WSJ: MCI i Qwest rozmawiają o fuzji