Wspieramy proekologiczne działania przedsiębiorstw

Partnerem publikacji jest Epson
opublikowano: 26-01-2022, 09:59
aktualizacja: 26-01-2022, 10:00

Komentarz partnera rankingu

Robert Reszkowski – Business Sales Manager Epson

„Gazele Biznesu” to renomowane zestawienie od lat wyróżniające firmy wyjątkowe, wybijające się na trudnym, wymagającym – ale i niezwykle ciekawym - polskim rynku. Z radością obserwujemy, że z roku na rok coraz więcej jego uczestników to przedsiębiorstwa z dużym potencjałem nie tylko stricte biznesowym, ale też pełne chęci do budowania zrównoważonej gospodarki i działające w duchu społecznej odpowiedzialności. Takie podejście do biznesu jest zbieżne ze strategią firmy Epson, w której ściśle łączymy cele biznesowe i innowacje z działaniami na rzecz społeczności i środowiska. Uważamy, że nie ma innej drogi.

W Polsce, podobnie jak w Europie, rośnie świadomość ekologiczna decydentów i społeczeństwa i ten trend na pewno będzie się rozwijał. Coraz więcej firm zwraca uwagę właśnie na aspekt ekologiczny przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Epson idealnie wpisuje się w to zapotrzebowanie z drukarkami pracującymi w technologii „heat free”. Ta niewytwarzająca ciepła technologia zużywa do 83 proc. mniej energii i generuje do o wiele mniej ozonu i CO2 wobec tradycyjnych rozwiązań. Mniejszy pobór mocy to większa oszczędność pieniędzy. Mniej prądu to mniejsze zużycie paliw kopalnych potrzebnych do jego wyprodukowania i mniejsza emisja CO2 do atmosfery. To także mniejszy ślad węglowy. To nie tylko wybór produktów wytworzonych z niewielkim wpływem na środowisko, ale również działanie, które pomaga użytkownikom na zmniejszenie tego wpływu. To są coraz ważniejsze argumenty dla świadomych i nowoczesnych firm przy wyborze sprzętu.

Epson bardzo mocno stawia na takie proekologiczne działania i jest od lat zaangażowany w kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju a także zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W naszych procesach biznesowych i produkcyjnych stawiamy na zasadę zrównoważonego prowadzenia biznesu. Uważam, że zielone trendy bardzo sie umacniają a to będzie miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój naszej działalności, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane