Wspólna inwestycja Medicoveru i Allenortu

  • Anna Pronińska
opublikowano: 14-09-2012, 00:00

Medyczne firmy połączyły siły. Razem utworzą szpital wyspecjalizowany w kardiochirurgii.

To pierwsza tego typu współpraca medycznych grup Medicoveru i Allenortu. Jej efektem ma być uruchomienie wyspecjalizowanego w kardiochirurgii szpitala Allenortu, który powstanie na terenie placówki Medicoveru działającej na stołecznym Wilanowie.

— Współpraca z naszym partnerem poszerzy zakres realizowanych przez szpital Medicover usług o obszar kardiochirurgii. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców południowej części Warszawy.

Zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi szpitalne świadczone w ramach NFZ jest bardzo duże — mówi Paweł Kacprzyk, prezes Medicoveru.

Firmy nie ujawniają wartości transakcji ani tego, czy w przyszłości może dojść do podobnej współpracy w innych placówkach. Nie wiadomo także, jak firmy podzielą się wydatkami i potencjalnymi zyskami ze wspólnej inwestycji.

Medicover informuje jedynie, że ubiegłoroczne przychody wilanowskiego szpitala wyniosły niemal 35 mln zł. W tym roku mają one wzrosnąć o 20 proc. Szpital kardiochirurgiczny może ruszyć jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane