Współpraca branży kolejowej

DI, PAP
opublikowano: 19-04-2012, 00:00

KLASTRY

Firmy z branży kolejowej i ośrodki naukowo-badawcze z południa Polski powołały klaster, w ramach którego chcą współpracować w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań technologicznych unowocześniających polską kolej.

Południowy Klaster Kolejowy to pionierska inicjatywa, skupiająca ponad 40 podmiotów. Jego publiczną inauguracją działalności była konferencja, towarzysząca targom transportowym w Sosnowcu.

Prezentowano m.in. doświadczenia Saksońskiego Klastra Kolejowego. Z sukcesem stworzył go sześć lat temu rząd tego niemieckiego regionu.

Chodziło m.in. o rozwój małych i średnich firm — często innowacyjnych, pracujących na potrzeby nowoczesnego kolejnictwa.

Podobnie może być w Polsce — przekonują inicjatorzy powołania śląskiego klastra, który docelowo może objąć także Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę.

Współpraca ma m.in. ułatwić przepływ wiedzy, transfer technologii oraz kreowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa kolejowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane