Współpraca regionalnych IOB rozrusza maluchy

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 17-06-2018, 22:00

Wspieranie firm w prowadzeniu innowacyjnych projektów i ubieganiu się o dotacje — to jeden z celów porozumienia opolskich izb.

Coraz prężniej działające na Opolszczyźnie instytucje otoczenia biznesu (IOB) poszerzają swoją ofertę dotyczącą usług specjalistycznych dla przedsiębiorców. Taki cel przyświecał podpisanemu dwa lata temu porozumieniu czterech instytucji — Loży Opolskiej BCC, Izby Gospodarczej Śląsk, Opolskiej Izby Gospodarczej i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Teraz dołącza do nich piąty podmiot — Izba Rzemieślnicza w Opolu.

— Współpraca IOB w naszym regionie nie tylko się sprawdza, ale również się rozwija. Ich propozycje są dla przedsiębiorców spójne i coraz ciekawsze — uważa Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Jaki jest cel kooperacji wspomnianych instytucji? Chcą dotrzeć ze swoimi usługami biznesowymi do jak największej liczby przedstawicieli biznesu. Stawiają też na organizowanie wspólnych wydarzeń, w tym seminariów i konferencji dla firm. Porozumienie pięciu instytucji gospodarczych z Opolszczyzny zakłada m.in. wspieranie rozwoju przedsiębiorstw w zakresie innowacji, promocji nowoczesnych technologii, eksportu i wykorzystania unijnego wsparcia. Izby chcą pomagać firmom z regionu również w optymalizacji produkcji, a także w tworzeniu powiązań kooperacyjnych. Sygnatariusze wspomnianego dokumentu będą informować się wzajemnie o trendach i oczekiwaniach przedsiębiorstw zrzeszonych w ich organizacjach.

— Mamy nadzieję, że włączenie do porozumienia Izby Rzemieślniczej w Opolu skonsoliduje środowisko gospodarcze regionu i pozwoli skuteczniej dotrzeć z ofertą samorządu do firm. Jest ono również dla nas platformą do tego, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do nowej perspektywy unijnej, a następnie właściwie przeznaczyli fundusze dla przedsiębiorców — podkreśla Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Współpraca regionalnych IOB rozrusza maluchy