Współwłaściciel Penta Investments aresztowany

opublikowano: 02-12-2020, 10:31

Jaroslav Haščák, współwłaściciel zarejestrowanego na Cyprze słowacko-czeskiego funduszu Penta Investments, został aresztowany, donosi Reuters.

Słowacka policja aresztowała Haščáka po nalocie na biura Penty w Bratysławie. Według serwisu aktuality.sk, współwłaściciel funduszu znanego z inwestycji m.in. w Polsce został zatrzymany w związku z oskarżeniami o korupcję i pranie pieniędzy. Penta potwierdziła Reutersowi aresztowania Haščáka. Określiła stawiane mu zarzuty jako „bezpodstawne i niewłaściwe”.

youtube.com
youtube.com

Według rzecznika Penty, przed aresztowaniem Haščák składał zeznania na policji w sprawie dotyczącej podejrzanych transakcji zawieranych podczas spotkań polityków i biznesmenów w Bratysławie w latach 2005-2006. Reuters przypomina, że nabrała ona tempa po głośnym morderstwie dwa lata temu dziennikarza śledczego Jana Kuciaka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane