Wszystko, co chcesz wiedzieć o private equity

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 04-03-2022, 16:43

Zapraszamy na kolejną edycję flagowego projektu Klubu Inwestora działającego w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej - Akademię Private Equity (APE).

Akademia Private Equity od trzynastu lat przyciąga rzesze studentów zafascynowanych rynkami finansowymi. Zdobyte przez lata doświadczenie i wkład studentów Szkoły Głównej Handlowej w rozwój tego wydarzenia pozwolił na stworzenie jedynego w swoim rodzaju wydarzenia studenckiego skupiającego młodych, ambitnych ludzi z przedstawicielami wiodących instytucji finansowych. Wielkimi krokami zbliża się jej 13. edycja, pełna merytoryki i ekscytujących niespodzianek! Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje “Puls Biznesu”.

Zgodnie z tradycją, organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Inwestora SGH – stowarzyszenie działające przy Szkole Głównej Handlowej nieprzerwanie od 20 lat, zrzeszające w swych szeregach ponad 60 aktywnych członków oraz kilkuset alumnów. Fundamentalnym celem organizacji jest szerzenie wiedzy związanej z rynkami finansowymi, instrumentami będącymi ich integralną częścią i zasadami funkcjonowania rynku kapitałowego w kraju i zagranicą. Poza APE, Klub Inwestora konsekwentnie organizuje m.in. Akademię Giełdową, British-Polish Investment Alliance, IM&T oraz nowy projekt Explain.

Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć >>TUTAJ<<

Cztery filary APE

Odpowiadając na nieustannie ewoluujące rynki i konsekwentnie zwiększające się zainteresowanie rynkami finansowymi Akademia Private Equity w swojej formule corocznie szerzy wiedzę o działalności funduszy PE oraz VC, jak również firm doradztwa transakcyjnego i konsultingowego. W ramach projektu organizowane są prelekcje i warsztaty tematyczne, podczas których przyszli finansiści mają okazję spróbować swoich sił m.in. przy pracy nad praktycznymi studiami przypadku – wszystko pod okiem branżowych profesjonalistów.

Wydarzenie składa się z czterech ścieżek warsztatowych:

•25 kwietnia 2022 Private Equity

•26 kwietnia 2022 M&A

•27 kwietnia 2022 Venture Capital

•28 kwietnia 2022 Prawo

W tym roku realizować je będą m.in.:

•PE – Gain.pro, Abris Capital

•M&A – Fidea, Trigon, PekaoIB

•VC – Innovo, Instytut Misesa, SpeedUp VC Group

•Prawo – White & Case

Po każdej ścieżce zostaną wyłonieni laureaci, którzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Udział w wydarzeniu jest świetną okazją dla osób planujących swoją karierę w świecie funduszy i doradztwa, by zdobyć doświadczenie i praktyczne umiejętności, zapoznać się z charakterystyką pracy w wybranej branży i poznania wielu osób, zarówno profesjonalistów, jak i studentów z podobnymi aspiracjami. Wierzymy, że uczestnictwo w APE może stać się „trampoliną” w początkowej fazie kariery oferującą realną szansę na rozwój w środowiskach finansowych i zdobycie pracy w znakomitym miejscu.

Rekrutacja już trwa!

Zapraszamy do odwiedzania mediów społecznościowych projektu i nadsyłania zgłoszeń – liczba dostępnych miejsc jest ograniczona!

Rekrutacja na wydarzenie trwa do 18 kwietnia 2022 r. Do zobaczenia wkrótce!

Więcej informacji o wydarzeniu >>TUTAJ<< Zapraszamy!

Autor: Maksymilian Bogus, Klub Inwestora SGH

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane