Wszystko rośnie

Robert Kurowski
24-12-1999, 00:00

Wszystko rośnie

Kolejny tydzień handlu na rynku akcji WGPW upłynął pod znakiem rosnących kursów spółek i pokonywania kolejnych, istotnych z punktu widzenia analizy technicznej poziomów oporu. Wyjście indeksów ponad tegoroczne maksimum zostało potwierdzone przez podstawowe wskaźniki techniczne: RSI, MACD, wartość dziennych obrotów oraz analizę trendu.

WYMIENIONE wskaźniki znajdują się obecnie w obszarach rynku wykupionego i rosną, zaś indeksy zmierzają w kierunku kolejnej ważnej strefy, tj. ponad 18 tys. punktów dla WIG-u. Prawdopodobnie gdyby w tym tygodniu była jeszcze jedna sesja notowań, bylibyśmy świadkami wzrostu do wymienionego wyżej ograniczenia.

RÓWNIEŻ następny tydzień będzie pod tym względem wyjątkowy, trudno wiec się spodziewać, że dojdzie w tym czasie do gwałtownej zmiany nastrojów. Sprzyja nam hossa na rynkach światowych oraz dobra sytuacja na krajowym rynku walutowym (umocnienie kursu złotego). Warto również pamiętać, że na początku stycznia NBP poda kolejne informacje o ostatnim deficycie obrotów bieżących. Wydaje się, że po pozytywnych wstępnych wypowiedziach na ten temat, informacje te mogą przyczynić się do utrwalenia trendu. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wystąpią większe zakłócenia w związku z problemem roku 2000 i również ten czynnik nie zdestabilizuje sytuacji na giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wszystko rośnie