Wtorek w USA pod znakiem zapytania

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 06-04-2010, 13:36

Na ponad dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakty na główne indeksy amerykańskie są lekko pod kreską. Po ostatnich wzrostowych sesjach na Wall Street – czwartkowej i poniedziałkowej – indeksy amerykańskie są na 18-miesięcznych szczytach. Stąd cisnące się na usta pytanie, co dalej.

Trudno przypuszczać, abyśmy zdecydowaną odpowiedź na to pytanie mieli poznać już we wtorek. Wprawdzie futuresy na główne indeksy są – jak na razie - notowane pod kreską, jednak deprecjacja jest niewielka i bardzo łatwo może zostać przekuta we wzrosty. Jako że na dziś nie zaplanowano żadnych publikacji makro, wiele będzie zależało od wiadomości ze spółek oraz humorów inwestorów.

W handlu elektronicznym ponad 3 proc. tracą papiery Brigham Exploration.  Spółka z branży energetycznej zapowiedziała sprzedaż 13 mln akcji w ofercie publicznej. Bally Technologies może tracić po obniżeniu prognozy całorocznego zysku do 2,15-2,25 USD na akcję z 2,30-2,55 USD na papier. Szansę na wzrost wartości akcji ma producent odzieży damskiej Dress Barn. Analitycy S&P stwierdzili, że spółka może zastąpić Terra Industries w indeksie S&P Midcap 400. Podniesione prognozy sprzedaży na I kwartał powinny wspomóc notowania spółki Rogers, producenta komponentów dla branż telekomunikacyjnej i technologicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wtorek w USA pod znakiem zapytania